"Grafit Insite" K. Gryniewickiego

Fotoreportaż z wernisażu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza we wtorek, 18 września 2018 r., o godz. 18:00, do Pracowni Plastycznej przy ul. Kilińskiego 8, na wernisaż grafiki Krzysztofa Gryniewickiego. Prace można oglądać do 12 października.

Krzysztof Gryniewicki, pochodzi z Narwi. Ukończył studia magisterskie na Politechnice Białostockiej na Wydziale Architektury. Jest też absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II. stopnia im. I. J. Paderewskiego w Białymstoku na wydziale wokalistyki. Aktualnie jest studentem Uniwersytety Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie na wydziale wokalnym. Rysunkiem interesował się od najmłodszych lat. Technikę doskonalił samodzielnie jak również na studiach. Interesuje się też technikami komputerowymi.

W swoich pracach próbuje odwzorowywać naturę, inspiracje czerpie właściwie z otoczenia. Tematyką prac Krzysztofa Gryniewickiego są elementy architektury, pejzażu miejskiego, zabytków i zagajniki leśne. Potrafi wydobyć pełną liryzmu, delikatną kreską ciężkość i stabilność muru, chropowatość kamienia, nieskazitelną gładkość szklanego biurowca czy wysuszone słońcem deski drewnianej architektury.

Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK
tel. 85 740 37 15
galeria@woak.bialystok.pl 

[ powrót ]