Konkurs "Tradycyjny stół wigilijny"

 

Poznaliśmy zwycięzców Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego „Tradycyjny stół wigilijny”!

Bezkonkurencyjne okazały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Boróweczki” ze Srebrnego Borku – to właśnie one zdobyły pierwsza lokatę w tegorocznym konkursie na najpiękniejszy tradycyjny stół wigilijny. Drugie miejsce otrzymały gospodynie z KGW „Kalina”w Plantach (gm. Narewka), a trzecie panie z KGW w Dobrym Lesie. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w czwartek, 20 grudnia w restauracji Pięć Dębów w Supraślu. Samorząd województwa podlaskiego, podczas finału reprezentował wicemarszałek Stanisław Derehajło.

Jury oceniało czternaście stołów wigilijnych. Spośród nich wybrało trzy, które wyróżniały się estetyką, a podane potrawy były najsmaczniejsze. To było nie lada wyzwanie, bo wszystkie prezentowane stoły wyglądały przepięknie i smakowicie. 

W komisji konkursowej zasiedli Artur Lenczewski- przewodniczący i szef kuchni restauracji „Pięć Dębów” też Renata Reda (Radio Białystok), Izabela Dąbrowska (WOAK), Andrzej Lechowski (dyrektor Muzeum Podlaskiego) i Michał Puchlik (TVP Białystok). 

Głównym celem Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego  „Tradycyjny stół wigilijny”  jest identyfikacja i upowszechnienie wiedzy o regionalnych potrawach wigilijnych, kultywowanie lokalnych tradycji oraz promocja i prezentacja organizacji, aktywnie działających na obszarach wiejskich na rzecz podtrzymywania tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Organizatorem konkursu jest Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

(tekst za: wrotapodlasia.pl)

FOTOREPORTAŻ:

 
[ powrót ]