Prace prof. Marii Sękowskiej

Fotoreportaż z wernisażu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza w czwartek, 20 września 2018 r., o godz. 18:00, do Spodków WOAK przy ul. św. Rocha 14, na wernisaż prac prof. Marii Sękowskiej. Wystawa będzie czynna do 19 października.

Prof. Maria Sękowska uprawia malarstwo, rysunek, grafikę. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i wystawach indywidualnych - w kraju i za granicą między innymi w Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Litwie, Belgii, Ukrainie, Chinach, Czechach, Słowacji. W swej pracy twórczej poddaje interpretacji rzeczywistość i przedstawia ją stosując swoisty kod znaczeniowo-strukturalny dopuszczając wszystkie formy eksperymentu.

Tytuł wystawy
„PARAFRAZY”
przekaz

Wystawa autorskich prac nazywanych przeze mnie grafobrazami jest zestawem kilku cykli powstałych na płótnie i papierze zawierających nośniki eksperymentu, ekspresji i wewnętrznej zadumy. Prace są swobodnymi interpretacjami chwil, zdarzeń i relacji międzyludzkich. Zestawione ze sobą cykle za każdym razem w innej konfiguracji między sobą wchodzą w dyskurs z odbiorcą. Uzupełniane stale o nowe cykle nie tworzą sytuacji zamkniętej w jeden treściowy przekaz.
Prezentując kompilacje dobrane według określonych przeze mnie kryteriów kondensuję treści zawarte w każdym z cykli. Przekazy te transponowane są poprzez swoisty kod znaczeń. Zastosowane kody - znaki w każdej z prac są przekazem istoty przedstawień. Na obecnej wystawie prezentuję grafobrazy powstałe w roku 2018 i kolografie z 2017.

Maria Sękowska

 Informacji o wystawie udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK
tel. 85 740 37 15
galeria@woak.bialystok.pl

[ powrót ]