Jubileusz Roberta Panka

Fotoreportaż

Uroczysty jubileusz 65-lecia pracy artystycznej Roberta Panka oraz 85-lecia jego urodzin odbył się w poniedziałek, 17 grudnia, w Spodkach Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku.
Artysta znany jest w Białymstoku głównie dzięki swojej pracy kompozytorskiej – codziennie o godzinie 12 z miejskiego ratusza rozbrzmiewa hejnał skomponowany właśnie przez Roberta Panka. W trakcie swojej kariery muzyk dyrygował orkiestrami na całym świecie, komponował dla domów królewskich i podejmował się wielu ciekawych wyzwań muzycznych.
Na uroczystość przybyli bliscy i znajomi artyści oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Urzędu Miasta Białegostoku, a także dyrekcja WOAK. Na scenie zaprezentował się WOAK-owski Kabaret Seniorów „Szpilka”, którego pan Panek jest członkiem – od lat występuje w zespole w roli akompaniatora. Po Szpilce zagrał też zespół złożony z przyjaciół jubilata. Całość uświetniła wystawa zdjęć autorstwa Roberta Panka, ukazujących kraje, które artysta odwiedził w trakcie swojej kariery. Kompozytor i muzyk przemawiał przed zgromadzoną publicznością, nie zabrakło też oczywiście tortu, a na koniec zebrani goście hucznie odśpiewali artyście „Sto lat”.

[ powrót ]