Ferie z WOAK-iem 2019

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza grupy na zajęcia i warsztaty w ramach akcji Ferie z WOAK-iem. Wśród propozycji znajdują się bale karnawałowe dla zimowisk, zajęcia plastyczne, a także spotkania folkowe i teatralne oraz zwiedzanie Alkierza Kurpi Zielonych.
Uwaga: wszystkie zajęcia przewidziane są dla grup zorganizowanych!

 
WIELKA PODRÓŻ KOSMICZNA, CZYLI BAL KARNAWAŁOWY DLA ZIMOWISK 
miejsce: Spodki WOAK, ul. św. Rocha 14, Białystok
 
Podczas balu uczestnicy ruszą w Wielką Podróż Kosmiczną, ze zwiedzaniem Księżyca, skokami po Saturnie i lotem statkiem kosmicznym. Wszystko będzie się działo w pięknej scenografii, przy dobrej muzyce, licznych zwrotach akcji i kilku niespodziankach. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
 
W programie: dwie godziny zabawy prowadzonej przez doświadczonych animatorów, przeboje taneczne, konkursy z nagrodami, w których biorą udział wszystkie dzieci, pokaz iluzjonisty, poczęstunek dla każdego dziecka oraz nauczycieli, zdjęcie grupowe z mikołajem dla każdego dziecka, fantastyczne efekty (lasery, światła LED, dymy, sztuczny śnieg).
 
czas trwania: 120 min
 
KONTAKT:
Dział Organizacji Imprez Kulturalnych WOAK
tel. 85 744 68 63
imprezy@woak.bialystok.pl
cena: 21 zł za osobę
 

 
ZAJĘCIA PLASTYCZNE
miejsce: WOAK, ul. Kilińskiego 8, Białystok


Wzory – szablony

Poznanie tradycyjnych wzorów ludowych i wykorzystanie ich do zdobienia ubrań, galanterii i przedmiotów codziennego użytku będzie punktem wyjścia tych warsztatów. Na zajęciach dzieci wykonają element malowany na worku za pomocą szablonu. Worek zyska niepowtarzalny styl, a wykonawca praktyczną rzecz do noszenia obuwia lub przechowywania w domu różnych drobiazgów. Własnoręcznie wykonana praca może być też świetnym prezentem.
 

„Maska karnawałowa” – papieroplastyka

W okresie karnawału ta propozycja spodoba się dzieciom, które wybierają się na bal lub zabawę choinkową. Dostaną do wyboru wzory masek, które będzie trzeba odrysować i wyciąć z brystolu. Następnie maski będą zdobione przygotowanymi foliami w różnych kolorach, wzorach i dodatkami w postaci pasmanterii. Mocujemy gumki… i gotowe! Zajęcia zakończą się prezentacją masek przy muzyce karnawałowej.
 

Małe miasteczko” – płaskorzeźba z gliny

Ze specjalnie wyrobionej, miękkiej gliny uprzednio przygotowanej przez garncarza, dzieci wykonają płaskorzeźbę przedstawiającą krajobraz małego miasteczka. Wykorzystają przy tym małe gałązki, rośliny, odciski różnych przedmiotów w celu uzyskania zróżnicowanych faktur. Nad przebiegiem zajęć będą czuwali plastycy WOAK.

czas trwania poszczególnych warsztatów: 90 min
liczba osób w grupie: do 15 uczestników (plus minimum jeden opiekun)
wiek uczestników: uczniowie szkół podstawowych (uwaga: jedynie grupy zorganizowane z opiekunem)
 
KONTAKT:
Dział Sztuk Plastycznych WOAK
85 740 37 15
galeria@woak.bialystok.pl
cena: 10 zł za osobę

ZAJĘCIA FOLKOWE I TEATRALNE
miejsce: Spodki WOAK, ul. św. Rocha 14, Białystok
 
Zabawy naszych dziadków oraz zwiedzanie Alkierza ZPiT „Kurpie Zielone”
Zajęcia wprowadzą uczestników w świat dawnych zabaw ludowych. Poprzez poznanie starych melodii, tańców i gier, które kiedyś były rozrywką codzienną, wejdziemy w świat dzieciństwa naszych dziadków. Dodatkowo zwiedzanie Alkierza ZPiT „Kurpie Zielone” otworzy na bogactwo ludowych strojów z wielu regionów Polski. Możliwość fotografowania się z wykorzystaniem strojów i rekwizytów będzie niecodzienną pamiątką.
Czas trwania: ok. 45 min
liczba osób w grupie: do 15 uczestników (plus minimum jeden opiekun)
 
Folkowe podchody
Zajęcia bazują na zasadach starej gry terenowej – podchodów. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę najeżoną rozmaitymi zadaniami, wymagającymi od nich ruchu, sprytu, logicznego myślenia, spostrzegawczości, dobrego głosu czy zdolności manualnych. Każdy z etapów będzie zawierać element folkowy. Ukończenie podchodów będzie wiązało się z niespodzianką i możliwością zrobienia wspólnej fotografii z wykorzystaniem strojów i rekwizytów ludowych.
Czas trwania: ok. 45 min
liczba osób w grupie: do 15 uczestników (plus minimum jeden opiekun)
 
Bajkowe królestwo
Miniwarsztaty z wykorzystaniem zabaw teatralnych, etiudy teatralne bazujące na znanych bajkach i legendach. W programie zabawy logopedyczne i ćwiczenia dykcyjne, zabawy ruchowe, wykonywanie prostych lalek teatralnych, wspólne przedstawienie z elementami improwizacji.
Czas trwania: 2 x 45 min (z przerwą)
liczba osób w grupie: do 15 uczestników (plus minimum jeden opiekun)
 
 
KONTAKT
Dział Muzyczno-Teatralny
tel. 85 744 63 13
muzyka@woak.bialystok.pl
cena: 7 zł za osobę
 

 

[ powrót ]