Świętujemy niepodległość miasta - zdjęcia

FOTOREPORTAŻ


Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego zaprosił 19 lutego na patriotyczne spotkanie upamiętniające setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Białystok. Było ono połączone ze wspólnym śpiewaniem żołnierskich piosenek i prezentacją biało-czerwonych wypieków.
Chcieliśmy zachęcić mieszkańców naszego miasta, ale również regionu, do uczczenia niepodległości w sposób radosny. Podniosłe akcenty w stulecie są oczywiście bardzo ważne, ale świętować można również z większym luzem, po prostu ciesząc się z niepodległości i bycia ze sobą. To nasze wspólne święto, dlatego powinno przede wszystkim nas integrować – podkreślił Cezary Mielko, dyrektor WOAK-u.
Specjalnie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Białystok biało-czerwone wypieki przygotowały panie z kół gospodyń wiejskich z województwa podlaskiego. Na stołach pojawiły się pięknie przyozdobione lukrem torty, ciastka i desery. Panie stanęły na wysokości zadania i przygotowały nie lada ucztę. Wszystko gustownie przyozdobione jak na świątecznym stole. Pod wrażeniem zaangażowania kół byli pan marszałek Artur Kosicki i Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski, którzy wręczyli podziękowania i okolicznościowe upominki przedstawicielkom KGW.
Cieszę się, że wspólnie z zarządem podjęliśmy decyzję, by włączyć się w te obchody, by to świętowanie odbiło się jak największym echem w naszym regionie – powiedział marszałek. Chciałbym podziękować przede wszystkim paniom, że w tak słodki sposób wpisały się w nasze obchody niepodległości.
Po prezentacjach nastąpił czas wspólnego śpiewania patriotycznych piosenek na placu przed Teatrem Dramatycznym w towarzystwie mieszkańców Białegostoku, uczniów okolicznych szkół oraz członków chóru im. Stanisława Moniuszki i Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone”, jak również chóru Uniwersytetu III Wieku. Rozdano również okolicznościowe śpiewniki oraz biało-czerwone kwiaty, które tego dnia można było wykonać na warsztatach w pracowni Działu Sztuk Plastycznych WOAK.
Dobrze jest mówić o wartościach, robiąc coś razem - wtedy czujemy, że to święto nas jednoczy.
 
Serdecznie dziękujemy paniom z kół gospodyń wiejskich z województwa podlaskiego:
1. Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówkach
2. Koło Gospodyń Wiejskich w Sielcu
3. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Wodniczka”
4. Koło Gospodyń Wiejskich „Paprotki”
5. Koło Gospodyń Wiejskich w Łętownicy
6. Koło Gospodyń Wiejskich „Boróweczki”
7. Koło Gospodyń Wiejskich „Kalina”
8. Koło Gospodyń Wiejskich w Krzywem
9. Stowarzyszenie Bardzo Aktywna Wieś Barwa
10. Stowarzyszenie Korycinianki
11. Koło Gospodyń Wiejskich w Karakulach
12. Koło Gospodyń Wiejskich Księżyno Kolonia
13. Koło Gospodyń Wiejskich w Ignatkach
14. Koło Gospodyń Wiejskich w Koplanach
[ powrót ]