„Portret intymny” - wystawa

Fotoreportaż z wernisażu:

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza do Spodków WOAK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku na wystawę malarstwa grupy twórczej Bochemia pt. „Portret intymny”.

„Portret intymny” to kolejna wystawa grupy działającej przy WOAK-u, zrzeszającej kilkanaście osób, uczestników wakacyjnych plenerów malarskich. Są to twórcy malarze, architekci, fotograficy. Spotkania pozwalają doskonalić techniki plastyczne, poznawać dzieła dawnych mistrzów i współczesnych artystów, są okazją do dyskusji na tematy związane ze sztuką. „Portret intymny” zobaczymy w kilkunastu odmiennych odsłonach. Jest to trzecia wystawa zbiorowa Bochemii.
 
„Im bardziej rozbudowane jest wewnętrzne życie człowieka, z tym większą ilością sfer można to słowo powiązać. Można mieć intymne myśli, do których nikt nie ma dostępu, można mieć intymną przestrzeń, intymną relację polegającą na zaufaniu i zrozumieniu. W ten sposób można wyróżnić dwie sfery, w których używa się słowa INTYMNOŚĆ: sferę prywatności i sferę relacji międzyludzkich, rodzinnych, przyjacielskich”.
 
Wystawa będzie czynna do 19 kwietnia 2019 r.
Wstęp wolny

Więcej informacji udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK
tel. 85 740-37-15,
galeria@woak.bialystok.pl
 
[ powrót ]