„Gdzie sen spotyka się z jawą” - wystawa

Fotoreportaż z wernisażu:

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na wystawę malarstwa Katarzyny Krauze-Romejko pt.: „Gdzie sen spotyka się z jawą”.

Katarzyna Krauze - Romejko jest mieszkanką Białegostoku. Z zawodu lekarz, z zamiłowania malarka. Maluje od dawna, ale dopiero teraz odważyła się pokazać swoje prace szerszej publiczności. Zadebiutowała w 2017r. udziałem 43 Biennale Malarstwa Bielska Jesień, gdzie od razu została laureatką Internautów.
Rok później uczestniczyła w Festiwalu Art Naif w Katowicach oraz Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego, gdzie zdobyła nagrodę w kategorii twórców samorodnych.
Swoje prace pokazuje na fb, co zaowocowało między innymi stworzeniem wzorów do kolekcji odzieży sportowej, ale przede wszystkim nawiązaniem wielu przyjaźni.
Obecna wystawa jest pierwszą indywidualną wystawą autorki.
 
"Zapraszam do świata moich obrazów, gdzie spotkać można anioły, zwiedzić zaczarowane miasta, przespacerować się bajkowymi ścieżkami magicznych ogrodów, zgubić się na zaczarowanych łąkach, wznieść się do nieba w złotych balonach i schronić się w cieniu niesamowitych drzew, a nawet zamieszkać w baobabach...
Przekroczcie wraz ze mną ramy moich obrazów niczym bramy i dotrzyjcie do miejsca, gdzie sen spotyka się z jawą"...
 
Wernisaż 2 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00
w Galerii WOAK w Białymstoku, ul. Kilińskiego 8
 
Wystawa będzie czynna do 30 kwietnia 2019 r.
w dni powszednie od 8.00-18.00
wstęp wolny
 
Więcej informacji udziela Dział Sztuk Plastycznych WOAK
tel. 85 740-37-15,
galeria@woak.bialystok.pl
 
[ powrót ]