Święto Ulicy Kilińskiego – fotoreportaż

FOTOREPORTAŻ

Po raz kolejny Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku włączył się w obchody Święta Ulicy Kilińskiego, najbardziej kulturalnej uliczki w Białymstoku!

Choć nie należy ona do szczególnie długich, znajduje się przy niej m.in. szereg placówek kulturalnych (WOAK, Dom Kultury „Śródmieście”, Muzeum Wojska)  oraz wiele klimatycznych kawiarni i restauracji. Inicjatorem święta tej urokliwej ulicy jest DK „Śródmieście”, który z powodzeniem od lat zaprasza mieszczące się przy Kilińskiego instytucje i lokale gastronomiczne do udziału w imprezie. Tegoroczna edycja odbyła się w stylistyce lat 50.–60. XX wieku.
Wśród atrakcji, które w tym roku przygotował WOAK, były niezmiennie cieszące się wielką popularnością warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych, wystawa malarstwa Marty Mężyńskiej, występy zespołów (na scenie zaprezentowały się: grupa dziecięca ZPiT „Kurpi Zielonych”, Kapela Czarnoleska, Kapela Bojarska), a także pokaz iluzji w wykonaniu Łukasza Granta. Wszystkie atrakcje w ramach imprezy były bezpłatne.
 
[ powrót ]