Kapele i śpiewacy ludowi nagrodzeni

Fotoreportaż

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku wraz z Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej zaprosili do udziału w Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych Województwa Podlaskiego „W poszukiwaniu i przekazywaniu folkloru”. 

Co ważne, podczas przeglądu zostały wytypowane zespoły i soliści, którzy pojadą na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w czerwcu 2020 roku. Jury postanowiło w ten sposób nagrodzić Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy oraz Kurpiowski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej, Kapelę Juliusza Kublika i Antoniego Nowickiego, Eugenię Kuliś z Turośli, Annę Petrovską z córkami Kalisą i Darią, Jana Kanię i Mateusza Dziczka oraz Dawida Sutkowskiego – solistę-instrumentalistę.

Głównym celem przeglądu było upowszechnianie i podtrzymywanie tradycyjnej muzyki, śpiewu, tańca i gwary. W imprezie mogły wziąć udział kapele ludowe, soliści instrumentaliści, śpiewacy ludowi, zespoły śpiewacze, pary i grupy taneczne, zespoły i soliści w kategorii „duży – mały”, a także gawędziarze ludowi.

DOKUMENTY DO POBRANIA:
PROTOKÓŁ JURY

[ powrót ]