Konkursy tkackie - do końca sierpnia

Sztuka ludowa przez wieki była inspiracją dla artystów, stając się ważnym elementem narodowej spuścizny. Staramy się sprzyjać tej tendencji, aby łącząc tradycyjne techniki i wzory ze współczesną formą, uzyskać nową jakość.

Niezmiennie zachwyca na estetyka tkaniny ludowej i to ona w tym roku jest źródłem działań, w ramach których postanowiliśmy zderzyć ze sobą dwa konkursy i dwie wystawy: tradycyjną tkaninę ludową i etnodesign inspirowany tkactwem. Zapraszamy więc do konkursów: Ogólnopolskiego Konkursu na Tkaninę Ludową dla tkaczek ludowych oraz  konkursu Tkacki Design, skierowanego do młodych projektantów, rzemieślników i twórców ludowych. Mamy nadzieję, że będzie to punkt wyjścia dla kompleksowego myślenia i działania na rzecz ochrony tradycji wzorniczych i zwyczajnego zachwytu nad tym, co piękne i „nasze”.

Uwaga – przedłużony termin zgłoszeń! Przyjmujemy je do końca sierpnia 2019. Konkursowe regulaminy i karty zgłoszenia znajdziecie tutaj: http://dwuosnowowa.pl/index.php/2019/08/02/ogolnopolski-konkurs-na-tkanine-ludowa-konkurs-tkacki-design

 

 

[ powrót ]