Warsztaty plastyczne inspirowane tkaniną

Zapraszamy na wrześniowy cykl warsztatów plastycznych inspirowanych tkaniną w ramach projektu „Tkactwo inspiruje – konkursy, warsztaty, design”!

Każdy warsztat rozpocznie się teoretycznym wprowadzeniem i prezentacją, a zakończy częścią praktyczną (czas trwania ok. 2 godz.). Poprowadzą je pracownicy Działu Sztuk Plastycznych WOAK 
w otoczeniu tkanin i pięknych przedmiotów użytkowych, które wpłynęły na Ogólnopolski Konkurs na Tkaninę Tradycyjną i Tkacki Design 2019 r. 
 
1. Warsztat malowania wzorów na kubkach farbami do ceramiki (dla dorosłych): 7 września, godz.10.00 (10 osób) i godz. 13 (10 osób)
Fotoreportaż:


2. Warsztat filcowania na sucho – etui na telefon ze wzorem z tkaniny (dla młodzieży: klasy VII-VIII szkoły podstawowej i uczniowie szkół ponadpodstawowych): 10 września, godz.12.00 (10 osób); 12 września, godz.12.00 (10 osób)
Fotoreportaż:


3. Opowieść o tkaninie na podstawie książki „Wycieczki owieczki czyli jak powstaje tkanina” i wykonanie worka na buty z kolorowymi wzorami z tkanin (dla dzieci: klasy IV-VI Szkoły Podstawowej): 17 września, godz.12.00 (10 osób); 19 września, godz. 12.00 (10 osób)
Fotoreportaż:


Wszystkie warsztaty są bezpłatne i odbędą się w galerii WOAK przy Kilińskiego 8. Organizator zapewnia materiały, miejsce do pracy oraz fachowy instruktaż. Wykonane prace będzie można zabrać ze sobą do domu. Zgłoszenia przyjmuje Dział Sztuk Plastycznych w godzinach 8.00-15.30 pod numerem telefonu 85 740 37 15.
 
Projekt „Tkactwo inspiruje – konkursy, warsztaty, design” dofinansowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 
pochodzących z Funduszu Promocji Twórczości. 
 

 

[ powrót ]