JAK PROMOWAĆ SWOJĄ OKOLICĘ ZA POMOCĄ DZIEDZICTWA KULTUROWEGO

JAK PROMOWAĆ SWOJĄ OKOLICĘ ZA POMOCĄ DZIEDZICTWA KULTUROWEGO
(TERMIN: 22.10.2019 r., GODZ. 09:30-15:30)

Podczas warsztatów przyjrzymy się możliwościom wykorzystania elementów lokalnego dziedzictwa do promocji miejscowości bądź gminy. Spojrzymy na dziedzictwo jako na czynnik wpływający na budzenie i utrzymywanie patriotyzmu lokalnego, poczucia tożsamości. Sprawdzimy, jak wykorzystując dziedzictwo promują różne miejscowości w Polsce, będziemy szukać własnych pomysłów i pracować nad nimi.

Kaja Kojder
– psycholożka i etnolożka, badaczka, doktorantka kulturoznawstwa. Członkini zarządu Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna”, doświadczona edukatorka, animatorka, redaktorka. Od kilkunastu lat prowadzi autorskie badania etnograficzne, głównie wśród prawosławnych mieszkańców wsi na Podlasiu, prowadziła też badania i studiowała na Ukrainie i na Litwie. Współautorka raportów diagnozujących możliwości kulturotwórcze i potrzeby kulturalne kilku podlaskich gmin.

Michał Demski – etnolog, studiował także socjologię. Doświadczony edukator, członek Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna”, współpracował z OBOP-em i CEBOS-em, prowadził badania etnograficzne w Polsce i na Ukrainie, współautor raportów diagnozujących możliwości kulturotwórcze oraz potrzeby kulturalne kilku podlaskich gmin.

[ powrót ]