Rockowania - półfinał w Siemiatyczach

Fotoreportaż:


Potężna dawka dobrego rocka trafiła do wszystkich, którzy w sobotę, 21 września, przyszli do Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Zaszkolnej 1. Od godz. 16:00 prezentowali się tam półfinaliści „Rockowań”, czyli przeglądu podlaskich zespołów rockowych, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

3rd Floor, Stoneleaf, Waterside, Syndrom, The Boars, Scarsclaws – te grupy zagrały podczas siemiatyckiego półfinału. Jury wskazało trzy zespoły, które 12 października – obok grup zakwalifikowanych podczas drugiego, zambrowskiego półfinału – wystąpią w finale Rockowań w Spodkach WOAK w Białymstoku by walczyć o nagrodę główną, czyli pięć tysięcy złotych, oraz nagrodę specjalną – koncert live na antenie Polskiego Radia Białystok.

Finaliści wyłonieni w siemiatyckich przesłuchaniach to: The Boars, Syndrom i Stoneleaf. Gratulujemy!

Gwiazdą białostockiego finału będzie zespół Power of Trinity.

Przegląd skierowany jest do zespołów amatorskich wykonujących szeroko pojętą muzykę rockową (w tym: blues-rock, jazz-rock, rock progresywny, metal, reggae itp.) Celem przeglądu jest aktywizacja muzyczna środowiska młodzieżowego i dorosłych, doskonalenie warsztatu wokalno-instrumentalnego, promocja wyróżniających się zespołów oraz popularyzacja szeroko pojętej muzyki rockowej wśród mieszkańców województwa podlaskiego. Dzięki imprezie w całym województwie odbyło się już kilkanaście koncertów dających szansę amatorskim zespołom muzycznym zaistnienia na scenie. Przegląd ma pobudzić środowisko muzyczne, dlatego też koncerty odbyły się w każdym powiecie, tak aby zespół z każdej gminy miał szansę zaprezentować się na scenie.

Więcej info o przeglądzie: www.woak.bialystok.pl/rockowania 

[ powrót ]