Dołącz do Kurpi Zielonych!

Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone” – lider na białostockim rynku folkloru, działający przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury, mogący poszczycić się kilkudziesięcioletnią tradycją, zaprasza wszystkich zafascynowanych folklorem do siebie!

We wszystkich grupach wiekowych zespołu Kurpie Zielone tańczy około 180 osób. Zespół już planuje nowy sezon, a wraz z nim udział w wielu festiwalach, koncertach i projektach artystycznych. – W tym roku chcemy uzupełnić skład grupy reprezentacyjnej, wokalnej i taneczno-wokalnej składającej się z osób powyżej 16 roku życia. Zapraszamy przede wszystkim osoby z doświadczeniem, które rozpoczynają studia w Białymstoku, a już tańczyły i śpiewały w zespołach folklorystycznych w swoich rodzimych miejscowościach. Ale jeśli ktoś chciałyby spróbować swoich sił w tańcu ludowym i na scenie, a jeszcze nie tańczył, to też takie osoby z radością przyjmiemy – zachęca Mariusz Żwierko, kierownik artystyczny i choreograf zespołu.

Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone” zajmuje szczególne miejsce na podlaskiej scenie folklorystycznej. Grupa nieustannie się zmienia, rozwija i jest otwarta na wszystkich miłośników folkloru. Atrakcyjne wyjazdy, występy w przepięknych strojach ludowych, udział w niezwykle interesujących projektach tanecznych - to wszystko czeka na tych, którzy podejmą to wyzwanie.

Chętnych do rozpoczęcia przygody z zespołem zapraszamy do Spodków WOAK-u: 1 oraz 10 października o godz. 17.00. Udział w zajęciach ZPiT „Kurpie Zielone” jest bezpłatny!

[ powrót ]