Zaśpiewaliśmy razem hymn!

FOTOREPORTAŻ

11 listopada, w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zaprosiliśmy wszystkich chętnych do włączenia się w obchody ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”! „Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane rok temu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysłodawcy akcji – Biuro Programu „Niepodległa” - chcą przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami.

Hymn został wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitowały stacje radiowe i zagrały orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również zaprosiły lokalne społeczności do wspólnego świętowania.

Kilkuset mieszkańców województwa zgromadziło się w poniedziałek, 11 listopada, na Rynku Kościuszki w Białymstoku i wspólnie świętowało! Pokazaliśmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. 

 

[ powrót ]