Aukcja na rzecz hospicjum

FOTOREPORTAŻ

Na charytatywnej aukcji zorganizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku wspólnie z Fundacją „Pomóż im” oraz pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego zorganizował charytatywną aukcję obrazów i fotografii „Podlaskie impresje”, udało się zebrać 12 410 zł! Całośc kwoty trafi do białostockiego hospicjum dla dzieci.

Podczas aukcji, zorganizowanej w mikołajki, 6 grudnia 2019 r., były licytowane prace artystów malarzy związanych z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku, biorących udział w wystawach i plenerach organizowanych przez WOAK oraz fotografie Jerzego Fedorowicza. 

Bardzo dziękujemy wszystkim licytującym, a także artystom, którzy przekazali swoje prace na aukcję. Dziękujemy też Marcie Szałkiewicz z WOAK oraz zespołowi The Boars za oprawę artystyczną wydarzenia. W zorganizoweaniu aukcji pomogły też bezinteresownie trzy białostockie firmy: kawiarnia bistro 7Metod, drukarnia Koncept oraz drukarnia ArtSigma.

Fundacja „Pomóż im” od 2009 roku prowadzi pierwsze w północno-wschodniej Polsce domowe hospicjum dla dzieci. Dzięki tej opiece nieuleczalnie chore dzieci nie są skazane na długotrwały pobyt w szpitalu, ale mogą przebywać w swoich domach, w otoczeniu bliskich. Działalność fundacji skupia się na poprawie jakości życia chorych dzieci, dawaniu im nadziei i oparcia w najtrudniejszych chwilach. Od początku działalności pod skrzydłami fundacji znalazło się już niemal pół tysiąca dzieci, a rocznie to około 50 maluchów.KATALOG AUKCYJNY

 

[ powrót ]