FESTIWAL PIOSENKI LITERACKIEJ
Jury festiwalu:
Włodzimierz Nahorny – muzyk jazzowy, pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer
Janusz Strobel – gitarzysta, kompozytor
Jan Wołek – poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, malarz, bard
Cezary Jan Mielko – muzyk, dyrektor WOAK w Białymstoku
Nula Stankiewicz – wokalistka, logopeda

reżyser:
Piotr Bogusław Jędrzejczak – reżyser teatralny, kulturoznawca, teatrolog, psycholog

Sprzedaż biletów od 25 września w siedzibach WOAK oraz bezpośrednio przed koncertami.


Początek jesieni to w Białymstoku czas Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus „W żółtych płomieniach liści”. Przed nami już IX edycja! Podczas trzech dni Festiwalu zakwalifikowani uczestnicy - studenci i absolwenci szkół teatralnych, muzycznych i wokalnych - zaprezentują piosenki z repertuaru Łucji Prus (piosenkarki pochodzącej z Białegostoku) oraz utwory znanych i debiutujących autorów piosenki literackiej. Festiwal jest okazją do promocji młodych talentów i nowych piosenek z dobrą muzyką i dobrym tekstem. Poprzez spotkanie młodych wykonawców z publicznością, która ceni i lubi dobrą muzykę chcemy przypomnieć i od nowa walczyć o wysoką jakość polskiej piosenki oraz przywrócić potrzebę śpiewania o rzeczach ważnych i nieprzemijających.

Co roku podczas imprezy, obok zakwalifikowanych uczestników, występują też wybitni artyści polskiej sceny muzycznej. Pierwszego dnia Festiwalu w Spodkach WOAK ze swoim recitalem „Bezsenna noc” wystąpią Magda Umer i Bogdan Hołownia. W sobotę 7 października publiczność będzie miała okazję posłuchać koncertu „Byle nie o miłości” w wykonaniu Nuli Stankiewicz, natomiast w niedzielę 8 października, tuż po Koncercie Galowym IX FPL, w Sali Kina Forum Białostockiego Ośrodka Kultury wystąpi Artur Andrus.


Rada Artystyczna IX Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus "W Żółtych Płomieniach Liści" w składzie: Anna Stankiewicz, Janusz Strobel, Cezary Mielko i Andrzej Pietraszko, po wysłuchaniu wszystkich nadesłanych nagrań i długich obradach podjęła trudną decyzję o wyborze 22 osób zakwalifikowanych do udziału w festiwalu w dniach 6-8 października 2017 r.

Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali swoje zgłoszenia a osobom zakwalifikowanym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas październikowych występów!

IX edycja Festiwalu odbędzie się w dniach dniach 6-8 października 2017 r. w Spodkach Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury i Białostockim Ośrodku Kultury.

Odwiedź nas!
Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać nowe informacje