FESTIWAL PIOSENKI LITERACKIEJ

Protokół
Obrad jury VIII FESTIWALU PIOSENKI LITERACKIEJ im. Łucji Prus
„W ŻÓŁTYCH PŁOMIENIACH LIŚCI”
Białystok, 8 października 2016 r.

Jury w składzie:

1. Włodzimierz Nahorny – Przewodniczący
2. Andrzej Dyrdał
3. Cezary Jan Mielko
4. Anna Stankiewicz
5. Janusz Strobel
6. Jan Wołek

po wysłuchaniu 19 wykonawców, zakwalifikowanych do udziału w festiwalu przez Radę Artystyczną, postanowiło przyznać następujące nagrody:

Po raz pierwszy w 8 letniej historii Festiwalu - GRAND PRIX i Nagrodę za interpretację utworów z repertuaru Łucji Prus w wysokości 5000 zł dla Aleksandry Pury z Poznania.

Laureatka Grand Prix Festiwalu zostaje ponadto zaproszona z własnym recitalem na IX edycję Festiwalu w 2017 r.

Nagrodę I – w wysokości 3000 zł – dla Aleksandry Łodzińskiej z Puław

Dwie równorzędne Nagrody II – w wysokości po 2000 zł – dla Weroniki Krystek z Bielawy i Doroty Białkowskiej z Białegostoku

Nagrodę III w wysokości 1500 zł – dla Doroty Zysik z Andrzejewa

Jury przyznało trzy równorzędne wyróżnienia finansowe po 500 zł: Barbarze Tarczewskiej z Łomży, Piotrowi Zubkowi z Warszawy, Martynie Tober z Augustowa

Nagrody i wyróżnienia sfinansowane są z budżetu Miasta Białegostoku.

Joanna Rawik w imieniu Związku Artystów Scen Polskich przyznała nagrodę podczas VIII Festiwalu Piosenki Literackiej „W ZÓŁTYCH PŁOMIENIACH LIŚCI” im. Łucji Prus za interpretację o bardzo osobistych wartościach artystycznych Piotrowi Zubkowi z Warszawy z życzeniami dalszych sukcesów. Nagroda w wysokości 1000 zł.

Jury zauważa wysoki poziom artystyczny prezentacji konkursowych. Jednocześnie prosi o bardziej zróżnicowany repertuar. Ponadto na ręce Piotra Matuszczyka składa podziękowania orkiestrze.

Odwiedź nas!
Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać nowe informacje