6 października (sobota) – godz. 20.00
Koncert Mariana Opani „Moje fascynacje”
WOAK, Spodki, ul. św. Rocha 14
BILETY: 15 zł

Marian Opania
MOJE FASCYNACJE

fot. Wojciech Rojek
„Moje fascynacje” to tytuł recitalu Mariana Opani. Artysta zaprezentuje w nim szereg piosenek i monologów. Fascynacja twórczością takich artystów jak Jacques Brell, Marian Hemar, Włodzimierz Wysocki, Wojciech Młynarski, Bułat Okudżawa składa się na recital piosenek, przeplatany ulubionymi monologami kabaretowymi pióra m.in. Antoniego Słonimskiego, Marcina Wolskiego, Jana Pietrzaka.
W programie usłyszeć można utwory tj.: „Cukierki dla panienki”, „Piosenka starszych kochanków” J. Brella, „Modlitwa” B. Okudżawy, „Tyle jest miast” M. Hemara, „Nieśmiały monolog” M. Wolskiego, „Bridż” A. Słonimskiego i in. Artyście towarzyszyć będzie przy fortepianie Aldona Krasucka.

Marian Opania urodził się 1 lutego 1943 w Puławach. Jeszcze w czasie studiów na PWST w Warszawie, zadebiutował w filmie „Miłość dwudziestolatków” („Amour a vingt ans”). Debiut na scenie teatralnej przyszedł później, po zakończeniu studiów, 10 października 1964 roku. Przez następne trzynaście lat Marian Opania był związany z Teatrem Klasycznym w Warszawie, następnie z Teatrem Studio, Teatrem Kwadrat, Teatrem Komedia. Od ponad dwudziestu lat Artysta związany jest z warszawskim Teatrem Ateneum.
W 1970 roku za role w filmach „Skok” i „Sąsiedzi” otrzymał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla najlepszego młodego aktora roku, przyznawaną przez tygodnik „Ekran”. Jego najwybitniejsze role to monodram „Moskwa-Pietuszki” Wienedikta Jerofiejewa i rola redaktora w „Człowieku z marmuru” Andrzeja Wajdy.
Poza rolami dramatycznymi zachwycał interpretacją piosenek i songów w muzycznych spektaklach „Wysocki”, „Brel” i „Hemar” - jak „Lot Moskwa – Odessa”, „Cukierki dla panienki mam” czy „Amsterdam”.


Koncert w ramach IV Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus „W żółtych płomieniach liści”
sprzedaż biletów od 24 września (od pn. do pt.)

WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14, w godz. 8:00-17:00
WOAK, ul. Kilińskiego 8, w godz. 8:00-18:00
oraz bezpośrednio przed koncertem
 

Organizator:  Patronat honorowy:  Sponsorzy: Patroni: