7 października (niedziela) – godz. 17.00
Koncert galowy
z udziałem laureatki poprzedniej edycji – Agaty Rożankowskiej, laureatów IV edycji Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus "W żółtych płomieniach liści"
oraz Gwiazdy Festiwalu – ELŻBIETY ADAMIAK „Trwaj chwilo, trwaj”
Białostocki Ośrodek Kultury, scena Kina Forum, ul. Legionowa 5
BILETY: przedsprzedaż 35 zł, w dniu koncertu 40 zł

Elżbieta Adamiak
koncert  „Trwaj chwilo, trwaj”


Elżbieta Adamiak - piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Ze względu na oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego uważana jest za „pierwszą damę poezji śpiewanej w Polsce”. Jej niezwykle współbrzmiące ze słowem poetyckim kompozycje do własnych tekstów, jak również do tekstów znakomitych poetów m.in.: J. Harasymowicza, K.I. Gałczyńskiego, A. Ziemianina, O. Mandelsztama, W. Chylińskiego czy A. Poniedzielskiego stały się klasykami poezji śpiewanej.

Nagrała siedem płyt, które znalazły uznanie u wiernej artystce publiczności jak i krytyków muzycznych. Obecnie wydała dawno oczekiwaną płytę, na której znalazły się starannie dobrane nowe piosenki Artystki, np.: „Trwaj, chwilo, trwaj” (w duecie z A. Nowakiem Raz, Dwa, Trzy), „Posiedzimy sobie razem w kuchni” (duet z K. Kiljańskim), „Zanosi się na noc”. Piosenka w duecie z Adamem Nowakiem „Trwaj chwilo, trwaj” jest na listach przebojów stacji radiowych m.in.: „Trójki”, Marka Niedźwieckiego „Radio Złote Przeboje” kilkanaście tygodni w pierwszej dziesiątce i na czołowych miejscach!!! W plebiscycie Polskiego Radia „Jedynki” w dniu 16 grudnia 2009 r. głosami radiosłuchaczy została wybrana Przebojem Jesieni.

W koncercie Ela Adamiak śpiewa swoje nowe piosenki z płyty „Zbieram siebie”, ale pamięta o swoich wielkich przebojach takich jak: „Jesienna zaduma”, „Do Wenecji dalej stąd co dzień” i wiele innych.

Piosenkarka występuje z zespołem w składzie:
Piotr Goljat - fortepian
Paweł Jabłoński - akordeon
Sebastian Ruciński - gitara akustyczna
Piotr Górka - kontrabas


Koncert w ramach IV Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus „W żółtych płomieniach liści”
sprzedaż biletów od 24 września (od pn. do pt.)
WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14, w godz. 8:00-17:00
WOAK, ul. Kilińskiego 8, w godz. 8:00-18:00
oraz bezpośrednio przed koncertem

Organizator:  Patronat honorowy:  Sponsorzy: Patroni: